Piedāvājam bāzes bitumenu 50/70 vai 70/100
Cena ar piegādi 700 EURO/t + PVN
Gaidām Jūsu pieteikumus!

Kluber uzņēmuma vēsture

„Klüber Lubrication“ (Kluber Lubrication) ir plaši pazīstams smērvielu ražotājs no Minhenes, kas darbojas pasaules mērogā.

Uzņēmumu 1929. gadā Minhenē nodibināja Teodors Klībers. Teodora Klībera vectēvs, kuru arī sauca Teodors, 1869. gadā atvēra drogu veikalu Šveinfurtē, kur kopš 1870. gada ieveda no Amerikas petroleju (tā saukto Pensilvānijas eļļu) un tirgoja to.
Līdz ar pirmo motoru rašanos arvien vairāk mehanizētajās rūpnīcās pieauga pieprasījums pēc eļļas un benzīna. Arī pirmajiem automobiļiem bija nepieciešama degviela un smērvielas, kuru tolaik iegādājās aptiekās vai drogu veikalos. Reģionālās industrijas straujā attīstība veicināja to, ka Klībera drogu veikals ierīkoja degvielas un smērvielu noliktavu, lai apgādātu ar tām visu Ziemeļbavāriju. Frīdrihs (Fricis) Klībers, dibinātāja dēls, ievērojami paplašināja šo biznesa nozari. Savukārt viņa dēls Teodors Klībers pēc savām mācekļa gaitām drogu veikalā 24 gadu vecumā 1929. gada 1. aprīlī Minhenē nodibināja mazumtirdzniecības uzņēmumu minerāleļļu izplatīšanai. Tas bija sākums smērvielu un minerāleļļu izplatīšanas firmai. 1938. gadā viņš atvēra minerāleļļu pārstrādes fabriku, kurā ražoja produktus tādām preču zīmēm kā Univis, Penreco, Permalub un citām. Firmas birojs atradās Minhenē vietā, kur tagad ir Mittlerer Ring iela. No turienes firma vēlāk pārcēlās uz biroju Geisenhausener ielā. Naktī no 1943. gada 6. septembra uz 7. septembri šī jaunā uzņēmuma teritorija tika pilnīgi izpostīta bumbu uzlidojuma laikā. 1946. gadā ēkas tika atjaunotas. Turpmāko gadu laikā Klībers ar savu darbību izveidoja lielāko degvielas uzpildes staciju tīklu Bavārijā: minerāleļļu firma DEA izdeva licences, Klībers bija tās lielākais partneris ar lielāko degvielas uzpildes staciju skaitu.

Teodors Klībers saprata, ka klasiskais benzīna un kurināmo eļļu bizness tālākā nākotnē būs lielo naftas koncernu bizness. Tādēļ 1955. gadā viņš nolēma pārdot savas degvielas uzpildes stacijas firmai Texaco, kura toreiz pārņēma DEA degvielas uzpildes staciju tīklu. Kopš tā laika viņš koncentrējās tikai uz smērvielu biznesu. Mērķis bija attīstīt, ražot un pārdot augstvērtīgus produktus nelielos daudzumos. 1959. gada 31. martā uzņēmums tika pārdēvēts par “Klüber Lubrication München KG”, un tas kļuva par ražošanas un izplatīšanas uzņēmumu. 30 gadus pēc mazumtirdzniecības uzņēmuma dibināšanas bavārietis Teodors Klībers ieviesa jaunu firmas nosaukumu angļu valodā, lai varētu darboties visos pasaules tirgos.


Tā kā Teodoram Klīberam nebija pēcnācēju no paša ģimenes, viņš meklēja uzņēmumu, kurš varētu pārņemt firmu un vadīt to saskaņā ar viņa idejām. Teodors Klībers iepazinās ar Rihardu Froidenbergu kādā pasākumā. Ideja par pasaules vadošā blīvējumu ražotāja “Freudenberg” un smērvielu speciālista “Klüber Lubrication“ apvienošanu abus sajūsmināja.

Pēc pārdošanas sarunu pabeigšanas 1966. gada augustā “Klüber Lubrication” kļuva par koncerna “Freudenberg” uzņēmumu. Apgrozījums tobrīd bija aptuveni 10 miljoni DM. Turpmāk “Klüber Lubrication“ arvien paplašinājās starptautiskā līmenī, gan nopērkot jaunus uzņēmumus, gan dibinot jaunas sabiedrības: 1993. gadā “Klüber Lubrication“ bija jau 16 meitas uzņēmumi un trīs kopuzņēmumi Japānā, Korejā un Meksikā.

2004. gadā “Freudenberg” nodibināja jaunu uzņēmumu grupu “Freudenberg Chemical Specialities” Minhenē, kurā līdz ar “Klüber Lubrication“ ietilpa arī tādi uzņēmumi kā “Chem-Trend” (Howell, ASV) un “OKS Spezialschmierstoffe” (Minhene).

2008. gadā šajā koncernā bija 30 meitas sabiedrības ar 14 rūpnīcām un 1 800 darbiniekiem.

2012. gadā firma tika reformēta par “SE & Co.KG”, komandītsabiedrību ar SE kā atbildīgo biedru.

Pajautāt ekspertam

Noliktavas adrese
Krustpils 155C, Rīga, Latvija, LV-1063 Paskatīties kartēVideo kā aizbraukt
Biroja adrese
Krustpils 155C, Rīga, Latvija, LV-1063 Paskatīties kartē Video kā aizbraukt
Juridiskā adrese
Melīdas iela 11-128, Rīga, Latvija, LV-1015